Ad Council obala szczepionkowe mity

The Advertising Council , znana jako Ad Council - to amerykańska organizacja non-profit produkująca i promująca kampanie związane z sektorem usług publicznych. Czyni to w imieniu sponsorów, którymi pozostają m.in. agencje rządu USA czy organizacje non-profit. Tym razem Ad Council wzięło na tapetę temat szczepionek przeciwko Covid-19, a celem kampanii jest uświadomienie Amerykanom skuteczności i bezpieczeństwa tego medykamentu i przekonanie ich do zaszczepienia się. Kampania silny nacisk kładzie na dwie grupy społeczności mieszkające w USA, które według badań* są najbardziej podatne na obecny patogen i zostały nim nieproporcjonalnie dotknięte.

To właśnie grudniowy raport* przygotowany przez Pew Research Center stał się podstawą do przygotowania założeń kampanii. Według niego, aż 21% dorosłych Amerykanów nie planuje szczepień i są „całkowicie pewni”, że edukacja ich i chęć poszerzania wiedzy w tym temacie nie zmieni ich zdania. Szczególne obawy towarzyszą społeczności osób czarnoskórych. Pokazują to badania przeprowadzone przez NAACP w 2020 roku - gdzie tylko 14% czarnoskórych Amerykanów „głównie lub całkowicie” ufa, że ​​szczepionka będzie bezpieczna.

Wspomniane wyżej badanie Pew wykazało, że biali Amerykanie częściej mają duże zaufanie do naukowców medycznych niż ich czarnoskórzy i latynoscy odpowiednicy.

mat. Pew Research Center

Realizując kampanię Rada zwróciła się o pomoc do kilku agencji - tak powstała kreacja „To zależy od Ciebie”. Dentsu Health zajęło się opracowaniem ankiety konsumenckiej i krajowej strategii medialnej tej inicjatywy. Natomiast agencja Pereira O'Dell stworzyła, we współpracy z agencją BeenThereDoneThat, krótką realizację „It's Up to You”. W reklamie lektor kieruje widzów do witryny GetVaccineAnswers.org, aby tam uzyskali więcej informacji.

W projekt zaangażowały się m.in. Google i Verizon, znane agencje w tym: Alma czy Joy Collective. Według Ad Council, elementy kampanii obejmą cały kraj i pojawią się do końca lutego. Firmy, w tym Facebook i Snapchat, przekazały przestrzeń medialną na rzecz tej edukacyjnej inicjatywy.

Wszystkie działania związane z ta kampanią są podejmowane we współpracy z Covid Collaborative - amerykańską koalicją utworzoną w celu zwalczania pandemii, której przewodniczą były gubernator Idaho Dirk Kempthorne i były gubernator Massachusetts Deval Patrick. Ponadto Ad Council ​​ściśle współpracuje z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), aby zapewnić pełną zgodność komunikatów z najaktualniejszą i merytoryczną wiedzą naukową.

Ad Council realizuje kampanie w sieci 33 000 mediów - włączając w to emisje TV, prasę, reklamę zewnętrzną oraz Internet - które wyświetlają reklamy w ściśle określonym czasie i miejscu. Media przekazują rocznie około 1,8 miliarda dolarów na kampanie Ad Council. Kwota ta spowodowałaby, że Ad Council mógłby być uznany jednym z największych reklamodawców w USA.

1 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie