Clubhouse: medium dźwięku rewolucjonizuje rynek obrazu

W dobie świata cyfrowego, który bazuje na obrazie, aplikacja Clubhouse znalazła niszę i wykorzystuje ją w najlepszy, możliwy sposób. Nie bez powodu jest obecnie na ustach wszystkich marketingowców, a marki odkrywają sukcesywnie jej potencjał. Czy ta alternatywa dla ruchomych obrazów jest potrzebnym użytkownikowi remedium w dobie pracy na home office i obcowania z webinarami oraz spotkaniami na Zoom'ie?


Czym jest?

Clubhouse to medium społecznościowe, które zlimitowało możliwość dołączenia w jego szeregi za pomocą zindywidualizowanych zaproszeń. To było pierwsze, dobre posunięcie. Drugim okazała się sama forma serwisu bazująca na pokojach audio, z których każdy posiada swojego moderatora i admina, a użytkownik może dołączyć jako wolny słuchacz i opcjonalnie poprosić o udzielenie głosu. Banalne? Ale jak skuteczne! Okazało się, że tym działaniem Clubhouse rzeczywiście dodał wartość do naszego życia - głownie tego cyfrowego.

Użytkownicy, którzy od ponad roku zostali zamknięci w domach, a jedynej rozrywki dostarczały im klasycznie znane media społecznościowe zaczęli szukać nowych, wciągających doświadczeń. Problemem okazał się natomiast fakt, że większość serwisów typu Facebook czy Instagram, podczas scrollowania, nie mają opcji widocznego zakończenia. To użytkownikowi dostarcza Clubhouse, gdzie dyskusja po prostu może się zakończyć, pozwalając userom zamknąć pewne działanie kategorycznie. To właśnie doświadczenie na końcu będzie skoncentrowane na użytkowniku i właśnie tak postrzegając aplikację - marki powinny lojalizować i angażować swoich odbiorców w tym kanale.


Koncentracja na potrzebach samej marki


Zacznij od wskazanie jasno sprecyzowanych potrzeb Twojej marki. Może to czas, aby wyjść poza aktualną strategię, która narzuca Ci cyfrowe zaangażowane bazujące na odrazach i określić konkretną wartość, którą chcesz przekazać swoim odbiorcom. Pora, aby spojrzeli oni na Twoją markę w inny sposób. W przypadku Clubhouse masz sporo miejsca na przetestowanie różnych opcji: chcesz zostać ekspertem w wąskiej branży, a może wprowadzasz nowy produkt i chcesz zainteresować nim odbiorców w nieoczywisty sposób - to miejsce pozwoli Ci zrealizować Twoje plany!


Focus na odbiorców


Odpowiedz sobie na pytanie jakie problemy, wyzwania i potrzeby może zagwarantować Twoja marka. Następnie przekaż to userowi i pozwól mu podzielić się informacjami o swoich doświadczeniach. W tym momencie znajduje się miejsce dla Clubhosue, który rozpoznając ludzkie pragnienie gwarantuje mu głębsze zaangażowanie niż to, które osiągał do tej pory z dostępnych platform. Ponadto, ta aplikacja uwalnia nas od presji, aby być gotowym do nagrywania wideo za każdym razem, gdy chcemy łączyć się z innymi ludźmi.


Dodatkowo - potrzebami użytkowników wybrukowana jest droga ewolucji samej platformy. Clubhouse bowiem nie narzuca wytycznych co do tego, jakie tematy realizować w pokojach, co oznacza, że ​​platforma rozwija się dzięki faktycznemu zaangażowaniu i zainteresowaniu userów.

Ta wolność kreacji i wyboru jest dzisiaj na piedestale potrzeb użytkownika, a każda marka, która mu to zagwarantuje - najzwyczajniej w świecie wygra jego uwagę.


Konkretne technologie


Clubhouse udowadnia nam, że nie zawsze technologia musi być innowacyjnym odkryciem, aby zawładnąć rynkiem. Dzięki - dość archaicznemu - formatowi audio na żywo platforma przypomniała nam powrót do czasów świetności radia - a jej pozytywny odbiór, w świecie wyposażonym w technologie, mówi sam za siebie. I choć aplikacji brakuje wielu wyszukanych funkcji - nie wpływa to negatywnie na percepcję użytkowników.2 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie