Kampania Zalando: "We will hug again"

Święta to czas bliskości, rodzinnych spotkań i wspólnego celebrowania. Jak wiele z tych słów wyklucza nakaz zachowania dystansu społecznego? Sytuację doskonale wyczuła marka Zalando, która w swoim nowym, świątecznym spocie opowiada o tym jak ważny jest dotyk i bliskość.


"Znowu się przytulimy" to 60-sekundowy spot przedstawiający zróżnicowane grupy wiekowe i społeczne. Są tam przedstawiciele różnych narodowości. Jak zawsze także Zalando prezentuje w nich osoby również o odmiennych preferencjach seksualnych, komunikując wszem i wobec równość i jej poszanowanie. Te wszystkie osoby łączy jedno - dotyk i przytulanie. A zbliżeniom na aktorów towarzyszy niesamowicie klimatyczny lektor, który powoli i bardzo dosadnie przekazuje swoją wiadomość światu:

„Uścisk to miłość. Uścisk to strata. Uścisk to pomoc. Uścisk to ciepło. To pokój. Zaufanie. Uścisk to powietrze. Uścisk to klej. Uścisk to ogień. Uścisk to światło. Uścisk to tylko trzymanie. Uścisk to nadzieja. Ponieważ najlepsze uściski to te, których jeszcze nie mieliśmy. Znowu się przytulimy”.

„Nikt tak naprawdę nie rozumiał siły prostego uścisku, dopóki nie został nam odebrany. W tej sugestywnej kampanii obejmujemy przeszłość i patrzymy w przyszłość, celebrując uścisk jako uniwersalny symbol więzi międzyludzkiej i celebrując go jako symbol nadziei, optymizmu i solidarności ”- przekazuje marka Zalando w oświadczeniu towarzyszącemu świątecznej kampanii.


To tak naprawdę ogromna doza nadziei i optymizmu dla całej Europy, w świecie, który w ostatnich 8 miesiącach żyje w niepewności i obawie związanej z pandemią.


Kampania ruszyła 8 listopada. To swoiste przesłanie nadziei w reklamowej formie zostanie przeniesione na wiele formatów: od murali przez kanały cyfrowe i media społecznościowe, w tym film „100 lat uścisków” nakręcony przez Haycocka, fotografie Blais, OOH czy DOOH.

Kampania 360 ° powstała we współpracy z agencją kreatywną Anomaly Berlin i będzie prowadzona w całej Europie, na wszystkich 17 rynkach Zalando.


„Ta prosta, ale potężna kampania to obietnica na przyszłość. Celem było zdjęcie wszystkich zewnętrznych warstw związanych z okresem świątecznym i zidentyfikowanie najbardziej surowego i najbardziej kultowego symbolu ludzkiej więzi: przytulenia. Kręcenie kampanii na całym świecie, całkowicie zdalnie, podczas globalnej pandemii było pięknym wyzwaniem i cieszymy się, że możemy przekazać światu przesłanie Zalando ”.

dodaje Veit Moeller, dyrektor wykonawczy Anomaly Berlin.


Film został nakręcony w Nigerii, Wietnamie, Włoszech, Meksyku, Szwecji i Niemczech przez czterech reżyserów, a jego kuratorem był Haycock. Każdy fragment opowiada historię jednego uścisku. Charakteru całości dopełnia ścieżka dźwiękowa do spotu to Godspeed z 2016 roku autorstwa amerykańskiego piosenkarza i autora tekstów Franka Oceana (Christopher Breaux), z jego drugiego albumu studyjnego „Blonde”.


Jak mawiają klasycy: jeszcze będzie dobrze, a Zalando sprawia, że wierzymy w to jeszcze bardziej!


50 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie