Nowa jakość pokazów mody: Balmain

Trwa Paris Fashion Week - z jedno z największych modowych wydarzeń. To nie tylko czas przedstawiania wiosenno-letnich kolekcji dedykowanych na 2021 rok. To także historia, którą buduje każdy, pojedynczy pokaz. Tak zdecydowanie było w przypadku marki Balmain i ich wybiegu przyszłości, który powstał we współpracy z LG.

Choć tygodnie mody na całym świecie różnią się między sobą, a w tym sezonie szczególnie jest to związane z obowiązującymi zasadami mającymi na celu utrzymanie dystansu społecznego - to z pomocą przy zapewnieniu dostępności do pokazów gwarantuje nam technologia.


Tak było podczas prezentacji kolekcji Balmain w Paryżu, podczas której dyrektor kreatywny domu mody - Olivier Rousteing - połączył siły z firmą LG, i wspólnie zaprojektowali na nowo doświadczanie wirtualnej obecności z pierwszego rzędu dla sławnych gości. Perfekcyjnie ubrani w elementy z nowej kolekcji marki i osadzeni na całkowicie białym tle, VIP-y uczestniczyły w pokazie w wirtualny sposób. Głównie działo się tak za pośrednictwem telewizorów LG OLED, ustawionych w pierwszych rzędach całej sali, tak jakby naprawdę byli tam obecni. Technologia przyszła z pomocą, ponieważ wielu VIPów nie było w stanie odbyć podróży z powodu COVID-19. Tym samym LG i Balmain przekształciły miejsce pokazu w półcyfrowy pokaz - miksujący fizycznie obecnych gości z ich online'owymi odpowiednikami.


Wierzymy, że moda najlepiej prezentuje się na żywo. Wiemy, że wspólne doświadczenie jest kluczowe dla naszej społeczności modowej. Oczywiście, dzisiejsze nowe realia i ograniczenia sprawiają, że przestrzeganie obu tych zasad jest trudniejsze, ale zarówno w języku francuskim, jak i angielskim, nadużywamy sformułowania: la nécessité est la mère de l'invention (konieczność jest matką wynalazku) i nasz proces planowania tego wybiegu udowodnił, że takie stereotypowe myślenie może być czasem pomocne.

mówi oświadczenie przedstawicieli marki Balmain.


Wśród online'owych gości nie zabrakło takich ikon mody, jak J.LO czy Anna Wintour.

Czy ten pokaz wyznacza przyszłość kolejnych wydarzeń tego typu? Zobaczymy!

12 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie