Pierwsza, globalna kampania reklamowa marki Jack Daniel's

Jack Daniel's rozpoczął w czwartek, pierwszego października, swoją pierwszą globalną kampanię reklamową. Za jej kreację odpowiedzialna jest agencja Energy BBDO. Głównym hasłem marki jest powiedzenie światu tytułowego „Make It Count”. Kampania, która pojawi się na ponad 100 rynkach, ma na celu przedstawienie odważnego ducha założyciela, „Mr. Jack” i zainspirowanie ludzi do robienia tego, co zawsze chcieli.

60-sekundowy spot bohatera „First Timers” pokazuje, jak wykonywanie małych czynności może sprawić, że osoba poczuje się ogromna.

Wartości Jack Daniel's są obecne na całym świecie i przekładają się, poza naszą produkcję whisky, na coś o ogromnym wpływie kulturowym. „Make It Count" to prosty wyraz śmiałego życia i maksymalnego wykorzystania każdej chwili.

- Matt Blevins, dyrektor globalnej marki w Jack Daniel's.

Kampania będzie początkowo emitowana na 40 światowych rynkach, w tym: w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Meksyku i Australii, a także w Brazylii, Indiach i Japonii. Promowana będzie przy wykorzystaniu takich nośników jak: telewizja, OOH, digital, social media marki oraz druk i materiały POS. Za zakup mediów odpowiada Spark Foundry Publicis Groupe. Kreacja stworzona przez Energy BBDO została zainspirowana klasyczną linią, która pojawiła się w reklamie prasowej Jacka Daniel'sa w stylu vintage. Spot „First Timers” został nakręcony w Kijowie, podczas pandemii COVID-19, przy jego produkcji zachowano wszystkie niezbędne środki ostrożności mające na celu przeciwdziałanie pandemii. Zdjęcia trwały łącznie 5 dni, następnie obróbka i inne poprawki zostały nanoszone za pośrednictwem spotkań na platformie ZOOM. Podobnie jak większość marek alkoholi, Jack Daniel's zmaga się ze zmianami rynkowymi związanymi z COVID-19 - głownie dotyczy to konsumpcji trunku w barach i restauracjach. Nowa strategia marki zakłada produkcje alkoholi "ready to drink", czyli takich, które są gotowe do spożycia od razu po zakupie np. opcja drinków w puszkach.

4 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie